Çözümlerimiz

Bilimsel temelli, pratiğe dayanan ihtiyaca özgü Mindfulness Çözümleri

Kurumsal Programlarımız

Kurumların öncelik ve ihtiyaçlarına özel olarak hazırladığımız, bilimsel temelli, pratik ve uygulamaya yönelik programlarımızla her geçen gün sayısı artan yüzlerce kurumsal profesyoneli mindfulness ile tanıştırıyoruz.

Programlarımızla çalışanlarına dokunduğumuz kurumlar

“Mindfulness, tanıklık ettiğimiz VUCA zamanının gerektirdiği duygusal zeka, yaratıcılık, eleştirel düşünce, problem çözme gibi yetkinliklerin gelişimi için çok önemli bir araç. Bununla birlikte günlük hayatta başa çıkmaya çalıştığımız stress, odaklanma sorunları için de etkili bir çözüm. Biz de Pirelli-Prometeon Türkiye İnsan Kaynakları ekibi olarak, Mindfulness çalışmalarımıza, Mindful Mind’ın geliştirdiği Minfulness temelli Kurumsal Dönüşüm Programı ile başladık. Teknik ve profesyonel gelişim çabalarının, böyle bir programla birlikte ilerlemesinin çok fark yaratabildiğini gördük. Eğitim, koçluk ve özellikle bütünsel bir yaklaşımla süreci tamamlayan AN uygulamasını içeren bu program, gerek kurumsal gerekse bireysel boyutta anlam bulma ve içselleştirme yolculuğuna eşsiz katkılar sağlayabilmiştir.”

Alper Tokalp
CHRO - Prometeon (Ex Pirelli Industrial)

LİDERLİK PROGRAMLARI

Liderlik programı - başlangıç

CHAPTER 1 : Mindful Liderlik Programı

EĞİTİM
1 Günlük Eğitim
DEĞERLENDİRME
Online Assessment
8 HAFTALIK PROGRAM
AN Mobil Uygulaması Üzerinden
8 Haftalık Pratik Programı
KOÇLUK
2 Haftada 1 Koçluk

Mindfulness Temelli Kurumsal  Dönüşüm Programı, 1 günü kapsayan eğitim içeriği ve sonrasında katılımcıların eğitimle sınırlı kalmayıp, Mindfulness’ı hayatlarının bir parçası haline  getirebilmelerine imkan veren AN® Aplikasyonu üzerinden her gün takip edecekleri 8 Haftalık Mindfulness Programı ve süreç içerisinde kişilerin deneyimlerini desteklemek için program süresince iki haftada bir gerçekleşecek olan toplamda 4 adet süpervizyon toplantılarını kapsamaktadır.

Ayrıca programın başında ve sonunda online bir platform üzerinden katılımcıların dolduracağı değerlendirme çalışması ile stres, esnek dayanıklılık, mindfulness, empati, stresli durumlarda gösterilen gelişim ve iş performansı seviyeleri ölçümlenerek 8 haftalık süreçte ortaya çıkan gelişimi gözlemlemek mümkündür.

Mindfulness uygulamalarını bir yaşam deneyimine dönüştüren bu programla, 8 haftalık süre bitiminde katılımcılar kendi mindfulness pratiklerini uygulayabilir hale gelirler. Sürekli yapma halinde (doing) olduğumuz kaotik yaşamlarımızda, çevremizdeki şartlar değişmeden, bizim çevremizle ilişkimizin olumlu yönde değişmesi ve yapma halinden olma haline (being) geçişi destekleyen 8 haftalık program içeriği temel Mindfulness uygulama metotlarını içermektedir.

LİDERLİK PROGRAMI - İLERİ DÜZEY

F|SCULPTORS : Mindful Liderlik Programı 

EĞİTİM
2 Günlük Eğitim
DEĞERLENDİRME
Online Assessment
8 HAFTALIK PROGRAM
AN Mobil Uygulaması üzerinden
8 Haftalık Pratik Programı
KOÇLUK
8 x Koçluk
INZIVA
Program Kapanışında 3 Günlük İnziva

Hızla değişen dünyanın ihtiyaçlarına yönelik gelişen yeni tip çevik organizasyonların, geleneksel yönetim anlayışları ile idare edilebilmesi mümkün değil. Bu nedenle 21. Yüzyıl liderliğinin gerektirdiği yetkinlikler daha çok insan olabilmekten geçiyor. İnsani yetkinlikler üzerine kurulu yeni nesil liderlik anlayışları, duygusal zekası güçlü, kendinin ve diğerlerinin farkında olan, takımlarında psikolojik güvenlik zeminini yaratabilmek için herkese alan tanıyabilen, güçlü iletişim becerileri ile takımı amaç etrafında bir arada tutabilmekten geçiyor.

Mindful Liderlik, odak, yaratıcılık, netlik ve farkındalık yetkinliklerini diğerleri için kullanabilmektir.

Mindful liderler Ana dair farkındalığı ile geçmiş ve gelecek arasındaki bağlantıyı net bir şekilde kurabilen, çözüm üretebilen, gerçek benliğini ortaya koyabilmesi için alan açtığı takım üyelerinin potansiyellerini en iyi şekilde kullanabilmelerini sağlayan kişilerdir.

Mindful Liderlik programımızda, 8 hafta süresince öz farkındalık, sosyal farkındalık, odak, yaratıcılık ve duygusal çeviklik üzerine çalışarak, kalıcı davranış değişikliğini destekleriz. 2 günü kapsayan eğitim içeriği ve sonrasında katılımcıların eğitimle sınırlı kalmayıp, Mindfulness’ı hayatlarının bir parçası haline getirebilmelerine imkan veren AN® Aplikasyonu üzerinden her gün takip edecekleri 8 Haftalık Mindfulness Programı ve süreç içerisinde kişilerin deneyimlerini desteklemek için program süresince haftalık bir gerçekleşecek olan Mindfulness ve Yönetici koçluk (toplamda 4 Mindfulness – 4 Yönetici koçluğu seansı yapılır) seanslarını kapsamaktadır.

Ayrıca programın başında ve sonunda online bir platform üzerinden katılımcıların dolduracağı değerlendirme çalışması ile stres, esnek dayanıklılık, mindfulness, empati, stresli durumlarda gösterilen gelişim ve iş performansı seviyeleri ölçümlenerek 8 haftalık süreçte ortaya çıkan gelişimi gözlemlemek mümkündür.

EĞİTİM PROGRAMLARI

EĞİTİM PROGRAMI

EĞİTİM : Organik Zeka ile Mindfulness 

EĞİTİM
1 Günlük Eğitim
AN PREMIUM
3ay süreyle, AN Mobil Uygulaması tüm içerikleri barındıran AN PREMIUM

İçinde yaşadığımız stresli şehir ve iş hayatında, stresi doğru yönetebilmek, gün geçtikçe hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelen teknolojinin yarattığı dikkat eksikliği ve odaklanma sorunları ile başa çıkabilmek her profesyonel için en önemli ihtiyaçların başında geliyor.

Bu Eğitimde, katılımcılar, nörobilimsel olarak yukarıda bahsedilen stres yönetimi, odaklanma, takım çalışması, iletişim ve işbirliği eksikliği gibi zorluklar üzerine pozitif etkisi kanıtlanmış olan Mindfulness ile tanışıyor ve bilimsel bir bakış açısı ile bilgi ve farkındalık kazanıyor, bununla birlikte, Mindfulness’ın katkılarını kalıcı bir şekilde yaşayabilmek ve hayatlarının bir parçası haline getirmek üzere, temel mindfulness pratiklerini deneyimliyorlar.

WORKSHOP & KEYNOTE

WORKSHOP

Dijital Çağda Mindful Yaşamak

WORKSHOP
İhtiyaca Göre
1 gün ya da 1/2 gün
PRATİK
İnteraktif Paylaşım ve Pratikler
AN PREMIUM
3ay süreyle, AN Mobil Uygulaması tüm içerikleri barındıran AN PREMIUM

Mindfulness Temelli Kurumsal  Dönüşüm Programı, 1 günü kapsayan eğitim içeriği ve sonrasında katılımcıların eğitimle sınırlı kalmayıp, Mindfulness’ı hayatlarının bir parçası haline  getirebilmelerine imkan veren AN® Aplikasyonu üzerinden her gün takip edecekleri 8 Haftalık Mindfulness Programı ve süreç içerisinde kişilerin deneyimlerini desteklemek için program süresince iki haftada bir gerçekleşecek olan toplamda 4 adet süpervizyon toplantılarını kapsamaktadır.Ayrıca programın başında ve sonunda online bir platform üzerinden katılımcıların dolduracağı değerlendirme çalışması ile stres, esnek dayanıklılık, mindfulness, empati, stresli durumlarda gösterilen gelişim ve iş performansı seviyeleri ölçümlenerek 8 haftalık süreçte ortaya çıkan gelişimi gözlemlemek mümkündür.Mindfulness uygulamalarını bir yaşam deneyimine dönüştüren bu programla, 8 haftalık süre bitiminde katılımcılar kendi mindfulness pratiklerini uygulayabilir hale gelirler. Sürekli yapma halinde (doing) olduğumuz kaotik yaşamlarımızda, çevremizdeki şartlar değişmeden, bizim çevremizle ilişkimizin olumlu yönde değişmesi ve yapma halinden olma haline (being) geçişi destekleyen 8 haftalık program içeriği temel Mindfulness uygulama metotlarını içermektedir.

WEBİNAR ve SEMİNERLER

WEBİNAR
ONLINE

BELİRSİZLİK GÜNLERİNDE EVDE MINDFUL YAŞAMAK

SEMİNER & WEBİNAR
İhtiyaca Göre
60-90-120dk
PRATİK
İnteraktif Paylaşım ve Pratikler
AN PREMIUM
3ay süreyle, AN Mobil Uygulaması tüm içerikleri barındıran AN PREMIUM

Ev ortamında çalışmaya alışkın olmayan bizler için, hem bu yeni çalışma düzenine alışmak, hem de sınırlı bir alanı aile üyelerimizle paylaşırken, zaman zaman kendimiz için yeterince alan yokmuş gibi hissediyoruz. Bir yandan günlük rutinimizi devam ettirmeye çalışırken, diğer yandan geleceğin belirsizliği ve içimizdeki korkuyla mücadele ediyoruz.

İnsan beyni ve fizyolojisi, hayatta kalmak için mevcut koşullar altında, kendi en iyi bildiği savunma mekanizmalarıyla olaylara cevap verir. Hayatta kalma mekanizması olarak bildiğimiz kaç-savaş-don tepkilerini on binlerce yıl süren evrimimizden miras aldık ve bugün de tehdit/tehlike hissettiğimiz her durumda olaylara aynı mekanizma ile cevap veriyoruz.

Aşırı korku, endişe bu mekanizmanın doğru şekilde işlemesinin önüne geçiyor. Sinir sistemimiz kendi regülasyonunu sağlayamadığında, rasyonel karar vermek mümkün olmuyor. Bu hızlandırılmış içerikte, insan beyninin işleyişine bakarak, mindfulness pratiklerinin bu işleyişi düzene koymak konusunda bizlere nasıl destek olduğunu ele alıyoruz.

Görüşelim mi?

Bize bilgilerinizi bırakın, kurumunuzu
Mindfulmind Çözümleri ile tanıştıralım…

Arrow-up