ÇÖZÜMLERİMİZ

Kurumsal Çözümler
CHAPTER 1

Mındfulness temelli kurumsal dönüşüm BAŞLANGIÇ programı

8 HAFTALIK PROGRAM

1 GÜN EĞİTİM

AN | CHAPTER 1 PAKETI

4 GRUP KOÇLUĞU

Mindfulness Temelli Kurumsal  Dönüşüm Programı, 1 günü kapsayan eğitim içeriği ve sonrasında katılımcıların eğitimle sınırlı kalmayıp, Mindfulness’ı hayatlarının bir parçası haline  getirebilmelerine imkan veren AN® Aplikasyonu üzerinden her gün takip edecekleri 8 Haftalık Mindfulness Programı ve süreç içerisinde kişilerin deneyimlerini desteklemek için program süresince iki haftada bir gerçekleşecek olan toplamda 4 adet süpervizyon toplantılarını kapsamaktadır.

Ayrıca programın başında ve sonunda online bir platform üzerinden katılımcıların dolduracağı değerlendirme çalışması ile stres, esnek dayanıklılık, mindfulness, empati, stresli durumlarda gösterilen gelişim ve iş performansı seviyeleri ölçümlenerek 8 haftalık süreçte ortaya çıkan gelişimi gözlemlemek mümkündür.

Mindfulness uygulamalarını bir yaşam deneyimine dönüştüren bu programla, 8 haftalık süre bitiminde katılımcılar kendi mindfulness pratiklerini uygulayabilir hale gelirler. Sürekli yapma halinde (doing) olduğumuz kaotik yaşamlarımızda, çevremizdeki şartlar değişmeden, bizim çevremizle ilişkimizin olumlu yönde değişmesi ve yapma halinden olma haline (being) geçişi destekleyen 8 haftalık program içeriği temel Mindfulness uygulama metotlarını içermektedir. 

Kurumsal Çözümler
MINDFUL LIDERLIK

Mındfulness temelli kurumsal dönüşüm ileri seviye mındful lıderlık programı

8 HAFTALIK PROGRAM

2 GÜN EĞİTİM

AN | MINDFUL LEADERS PAKETI

8 BİREYSEL KOÇLUK

Hızla değişen dünyanın ihtiyaçlarına yönelik gelişen yeni tip çevik organizasyonların, geleneksel yönetim anlayışları ile idare edilebilmesi mümkün değil. Bu nedenle 21. Yüzyıl liderliğinin gerektirdiği yetkinlikler daha çok insan olabilmekten geçiyor. İnsani yetkinlikler üzerine kurulu yeni nesil liderlik anlayışları, duygusal zekası güçlü, kendinin ve diğerlerinin farkında olan, takımlarında psikolojik güvenlik zeminini yaratabilmek için herkese alan tanıyabilen, güçlü iletişim becerileri ile takımı amaç etrafında bir arada tutabilmekten geçiyor.

Mindful Liderlik, odak, yaratıcılık, netlik ve farkındalık yetkinliklerini diğerleri için kullanabilmektir.

Mindful liderler Ana dair farkındalığı ile geçmiş ve gelecek arasındaki bağlantıyı net bir şekilde kurabilen, çözüm üretebilen, gerçek benliğini ortaya koyabilmesi için alan açtığı takım üyelerinin potansiyellerini en iyi şekilde kullanabilmelerini sağlayan kişilerdir.

Mindful Liderlik programımızda, 8 hafta süresince öz farkındalık, sosyal farkındalık, odak, yaratıcılık ve duygusal çeviklik üzerine çalışarak, kalıcı davranış değişikliğini destekleriz. 2 günü kapsayan eğitim içeriği ve sonrasında katılımcıların eğitimle sınırlı kalmayıp, Mindfulness’ı hayatlarının bir parçası haline getirebilmelerine imkan veren AN® Aplikasyonu üzerinden her gün takip edecekleri 8 Haftalık Mindfulness Programı ve süreç içerisinde kişilerin deneyimlerini desteklemek için program süresince haftalık bir gerçekleşecek olan Mindfulness ve Yönetici koçluk (toplamda 4 Mindfulness – 4 Yönetici koçluğu seansı yapılır) seanslarını kapsamaktadır.

Ayrıca programın başında ve sonunda online bir platform üzerinden katılımcıların dolduracağı değerlendirme çalışması ile stres, esnek dayanıklılık, mindfulness, empati, stresli durumlarda gösterilen gelişim ve iş performansı seviyeleri ölçümlenerek 8 haftalık süreçte ortaya çıkan gelişimi gözlemlemek mümkündür.

ÖZEL Çözümler
WORKSHOP & KEYNOTE

İHTİYACA GÖRE TASARLANAN WORKSHOP VE KEYNOTE’LAR

DİJİTAL ÇAĞDA MINDFUL YAŞAMAK

Teknoloji hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası haline gelirken, sevdiklerimizle olan ilişkilerimizi nasıl etkiliyor? En uzak mesafeleri yakın hale getiren teknoloji, en yakınımızdakilerle aramıza mesafe mi koyuyor?

Ellerimizin arasındaki küçük ekranlara bakarken, hayatı kaçırmaya başladığımız yeni bir dünyada yaşıyoruz, ekranlara bakarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayıp, bizim için önemli olanı ihmal edebiliyoruz.

Diğer yandan etrafımızdaki çok sayıda uyaranın etkisine maruz kalırken, işte, okulda, evde en önemli kaynağımız olan odağımızı çok çabuk kaybederek, dikkatimizi yitiriyoruz. Aynı anda pek çok işi yapmaya çalışırken, daha fazla hata yapar hale gelip, günün sonunda kendimizi daha yorgun hissediyoruz.

‘An’da yaşadağımız deneyimle gerçekten mevcut olabilmek, yani mindful olabilmek günlük hayatlarımızdaki bu sıkıntıları çözmek konusunda bize nasıl destek olabilir, gün içerisinde uygulayabileceğimiz küçük mindfulness uygulamalarıyla teknoloji ile aramızdaki ilişkiyi nasıl daha dengeli hale getirebiliriz, tüm bunları bu workshopta bulabilirsiniz.

pROGRAMLARIMIZ HAKKINDA daha detaylı

bilgi almak için

MINDFULMIND KURUMSAL DANIŞMANLIK
Maslak 42 - Kolektifhouse 748
AOS 55.Sk. No:4/542 Sarıyer İstanbul
Telefon: + 90 (212) 90 90 750

© 2019 tüm hakları saklıdır.

AN & MINDFULMIND EKIBI tarafından hazırlanmıştır.