Hakkımızda

MINDFULMIND FELSEFESİ

2017 yılında kurulan Mindful Mind Türkiye’nin Mindfulness temelli Kurumsal Dönüşüm Programları sunan ilk danışmanlık şirketidir. 

Dijital dönüşüm çağında, en temel değerin insan olduğuna inanıyoruz. İnsanı kurum kültürünün merkezine konumlandıran, liderlik anlayışında beşeri değerleri ön plana çıkaran kurumlara özel dizayn ettiğimiz Mindfulness temelli programlar ile kişilerin potansiyellerinin farkına vararak var olan en iyi versiyonlarını ortaya koymalarını destekliyoruz.

Geleneksel kişisel gelişim anlayışlarının desteklediği yetkinlik ve yetenek bazlı yatay gelişim prensipleri, yeni dünyanın ihtiyaçlarını karşılamaya yetmezken, kişilerin amaç ve değerlerine ulaşmak için en temel yöntem olan dikey gelişim yoluyla gerçek potansiyellerini keşfetmeleri ve kendilerine sunulan yetkinlik hedeflerine ulaşma yolunda değişmek için çaba sarf etmek yerine, özlerinde mevcut olan en iyiyi ortaya çıkararak, kendi en iyi versiyonlarını bulmalarını destekliyoruz. Buna kişisel dönüşüm diyoruz.

Değişen dünyaya adapte olan kurumların bu yolda başarılı olmasında en önemli faktörün, kurum kültürüne ve stratejilerine inanan, bağlı çalışanlar olduğunu biliyoruz. Kişisel dönüşümü destekleyerek, çalışanların en iyi versiyonlarını ortaya koymalarına fırsat tanıyan global şirketlerin hikayelerinden ilham alarak kurguladığımız programlarımızla benzer başarı hikayelerini sizlerle yazmak istiyoruz.

BURCU YAPAR ÜÇ

İstanbul doğumlu Burcu Yapar Üç , Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümü mezunudur. Üniversite yıllarında dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu AIESEC’te ulusal ve uluslararası pek çok rolde yer almıştır.

University of Antwerp MBA programından Onur derecesi ile mezun olmuştur. Bankacılık sektöründe global bankalarda, Finansal Kurumlar alanında çalışmıştır.

Kurumsal hayattan aldığı tecrübeler, ve kişisel pratiği ve hayat tarzı olan Mindfulness’ın Türkiye’de kurumsal kültürün bir parçası olması vizyonu, ve dijitalleşen dünyada gerçek insan temasının en önemli ihtiyaç olması sebebiyle 2017 yılında Mindful Mind danışmanlık şirketini kurmuştur.

Steve Hoskinson tarafından geliştirilen Organic Intelligence ekolünden gelmektedir, Human Empowerement and Resiliency Training öğrencisidir. Bilimsel temelini 3 yıl süren bu eğitimden almaktadır, sinir bilimleri ve kompleks sistemler üzerine çalışmaktadır. David Cornwell’in kurucusu olduğu Breathing Mind ekolünde zen geleneğine yakın Mindfulness çalışmaktadır.

Mindfulness, Burcu için bir varoluş halidir, sadece meditasyon yastığı üzerinde pratik yaparak değil, hayatın her anında mindful olabilmek, çabasızlığın içerisinde çabayı araştırmaktadır.

Bu araştırmanın bir ömür süreceğini bilen Burcu’nun hayattaki mottosu

‘Dünyada görmek istediğin değişimin kendisi SEN ol (Gandhi)’.

Share This